Resultat  Täby Vinterspel 6 jan      
    Datum 050106      
    Arrangör Täby IS      
    Tävlingsplats Sätra friidrottshall, Stockholm    
    Tävlingsledare Lars Linde      
    Starters Bo Wallsten, Lars Ahlkvist    
    El-tid Sven Ljungberg, Per Holm, Gunnar Olausson
           
    P17  60 M HEAT 1      
  1 Viktor Kårelid -89 Hammarby IF 7,61 Final  
  2 Gustav Sommerholt -89 Danderyds SK 7,66 Final  
  3 Linus Dageryd -88 Täby IS 8,17 Final  
  4 Max Erikson -89 Ingarö IF 8,26  
  5 Philip Hébert-Wegmann -88 Hässelby SK 8,59  
         
    P17  60 M HEAT 2    
  1 Tim Gnipe -88 Hässelby SK 7,63 Final  
  2 Robin Larsson -89 Gefle IF 7,68 Final  
  3 Daniel Jacksén -88 Spårvägens FK 7,72 Final  
  4 André Lundmark -88 Huddinge AIS 7,89 Final  
  5 Jesper Olausson -88 Täby IS 8,11 Final  
         
    P17  60 M FINAL  
  1 Gustav Sommerholt -89 Danderyds SK 7,53  
  2 Tim Gnipe -88 Hässelby SK 7,58  
  3 Viktor Kårelid -89 Hammarby IF 7,62  
  4 Robin Larsson -89 Gefle IF 7,67  
  5 Daniel Jacksén -88 Spårvägens FK 7,70  
  6 André Lundmark -88 Huddinge AIS 7,88  
  7 Linus Dageryd -88 Täby IS 8,02  
  8 Jesper Olausson -88 Täby IS 8,11  
 
    P17  200 M HEAT 1    
  1 Jesper Olausson -88 Täby IS 26,46  
  2 Max Erikson -89 Ingarö IF 27,47  
  3 Philip Hébert-Wegmann -88 Hässelby SK 27,85  
         
    P17  200 M HEAT 2    
  1 Daniel Jacksén -88 Spårvägens FK 24,46  
  2 Viktor Ritchey -88 Täby IS 25,54  
  3 Linus Dageryd -88 Täby IS 25,77  
         
    P17  200 M HEAT 3    
  1 Carl-Adam Lindros -88 Huddinge AIS 24,32  
  2 Gustav Sommerholt -89 Danderyds SK 24,75  
  3 Tim Gnipe -88 Hässelby SK 24,91  
  4 Robin Larsson -89 Gefle IF 24,97  
         
    P17  200 M SAMLAD LISTA    
  1 Carl-Adam Lindros -88 Huddinge AIS 24,32  
  2 Daniel Jacksén -88 Spårvägens FK 24,46  
  3 Gustav Sommerholt -89 Danderyds SK 24,75  
  4 Tim Gnipe -88 Hässelby SK 24,91  
  5 Robin Larsson -89 Gefle IF 24,97  
  6 Viktor Ritchey -88 Täby IS 25,54  
  7 Linus Dageryd -88 Täby IS 25,77  
  8 Jesper Olausson -88 Täby IS 26,46  
  9 Max Erikson -89 Ingarö IF 27,47  
  10 Philip Hébert-Wegmann -88 Hässelby SK 27,85  
 
    P17  800 M        
  1 Kristoffer Vilkancis -89 Hässelby SK 2.08,92  
  2 Markus Liwing -89 Gefle IF 2.11,00  
  3 Johan Jonsson-Dahl -88 Mälarö SOK 2.11,07  
  4 Jesper Åström -89 Mälarö SOK 2.11,58  
  5 Niklas Seljemo -88 Täby IS 2.14,00  
  6 Marcus Persson -89 Mälarö SOK 2.14,08  
  7 Lamine Mammar -88 Hässelby SK 2.16,84  
  8 Jonas Seljemo -88 Täby IS 2.17,18  
 
    P17  HÖJD      
  1 Robert Bergqvist -88 Hässelby SK 1,77  
  2 Nils-Göran Nilsson -88 Täby IS 1,71  
  3 Viktor Ritchey -88 Täby IS 1,68  
 
    P17  TRESTEG      
  1 Mikael Brinnen -89 Gefle IF 11,76    
  2 Viktor Ritchey -88 Täby IS 11,26    
  3 Linus Dageryd -88 Täby IS 10,75    
  - Mladjen Djakovic -87 Sundbybergs IK 12,99 utom tävl.
 
    P17  KULA 5,0      
  1 Nils-Göran Nilsson -88 Täby IS 12,06  
  2 Christoffer Älvenstrand -89 Kungsängens SK 11,46  
 
    P15  60 M HEAT 1      
  1 Torbjörn Höglund -90 Gefle IF 7,84 Final  
  2 Martin Johansson-V -91 Hammarby IF 7,91 Final  
  3 Christian Maluka -91 Huddinge AIS 7,96 Final  
  4 Didrik Säfstrand -90 Hässelby SK 8,21 Final  
  5 Felix Grape -90 Fredrikshofs FIF 8,52  
  6 Joar Michanek -91 Frösö IF 8,63  
  7 Joakim Staf -91 IFK Märsta 9,45  
  7 Paul Simpson-Östangård -91 Spårvägens FK 9,45  
         
    P15  60 M HEAT 2    
  1 Alexander Georgellis -90 Täby IS 7,81 Final  
  2 Gabriel Isheden -90 Vallentuna FK 7,90 Final  
  3 Andreas Katainen -91 Mälarö SOK 8,06 Final  
  4 Love Fältström -91 Hammarby IF 8,18 Final  
  5 Erik Sommerholt -91 Danderyds SK 8,28  
  6 Kim Amb -90 Bålsta IK 8,31  
  7 Johan Morén -90 Gefle IF 8,65  
  8 Thomas Walch -91 Gefle IF 8,88  
     
    P15  60 M FINAL  
  1 Torbjörn Höglund -90 Gefle IF 7,66  
  2 Martin Johansson-V -91 Hammarby IF 7,79  
  3 Alexander Georgellis -90 Täby IS 7,82  
  4 Gabriel Isheden -90 Vallentuna FK 7,91  
  5 Christian Maluka -91 Huddinge AIS 7,98  
  6 Andreas Katainen -91 Mälarö SOK 8,09  
  7 Didrik Säfstrand -90 Hässelby SK 8,19  
  8 Love Fältström -91 Hammarby IF 8,25  
 
    P15  200 M HEAT 1    
  1 Daniel Bernbrant -90 Hammarby IF 26,28  
  2 Erik Sommerholt -91 Danderyds SK 27,29  
  3 Joakim Staf -91 IFK Märsta 31,55  
         
    P15  200 M HEAT 2    
  1 Felix Grape -90 Fredrikshofs FIF 27,96  
  2 Kenzo Franzén -91 Fredrikshofs FIF 28,89  
  - Alexander Göthberg -91 Ingarö IF diskv F4.2.8  
  - Love Fältström -91 Hammarby IF ej start  
         
    P15  200 M HEAT 3    
  1 Christian Maluka -91 Huddinge AIS 25,69  
  2 Alexander Georgellis -90 Täby IS 26,00  
  3 Andreas Katainen -91 Mälarö SOK 26,53  
  4 Didrik Säfstrand -90 Hässelby SK 27,70  
         
    P15  200 M HEAT 4    
  1 Torbjörn Höglund -90 Gefle IF 24,70  
  2 Martin Johansson-V -91 Hammarby IF 25,23  
  3 Gabriel Isheden -90 Vallentuna FK 25,51  
  4 Niklas Karlsson -90 Bålsta IK 26,26  
         
    P15  200 M SAMLAD LISTA    
  1 Torbjörn Höglund -90 Gefle IF 24,70  
  2 Martin Johansson-V -91 Hammarby IF 25,23  
  3 Gabriel Isheden -90 Vallentuna FK 25,51  
  4 Christian Maluka -91 Huddinge AIS 25,69  
  5 Alexander Georgellis -90 Täby IS 26,00  
  6 Niklas Karlsson -90 Bålsta IK 26,26  
  7 Daniel Bernbrant -90 Hammarby IF 26,28  
  8 Andreas Katainen -91 Mälarö SOK 26,53  
  9 Erik Sommerholt -91 Danderyds SK 27,29  
  10 Didrik Säfstrand -90 Hässelby SK 27,70  
  11 Felix Grape -90 Fredrikshofs FIF 27,96  
  12 Kenzo Franzén -91 Fredrikshofs FIF 28,89  
  13 Joakim Staf -91 IFK Märsta 31,55  
 
    P15  800 M      
  1 Kalle Wåhlin -90 SoIK Hellas 2.03,82  
  2 Victor Hedin -91 Huddinge AIS 2.13,70  
  3 Mauritz Montgomery -90 Hässelby SK 2.20,38  
  4 Jesper Hall -90 Gefle IF 2.21,38  
  5 Joakim Axnér -91 Hammarby IF 2.27,61  
  6 Linus Linde -90 Hammarby IF 2.28,67  
  7 John Hellgren -91 Hässelby SK 2.34,35  
  - Joakim Staf -91 IFK Märsta ej start  
 
    P15  HÖJD      
  1 Jonathan Krogsböll -91 SoIK Hellas 1,64  
  2 Axel Sjöberg -91 Turebergs FK 1,64  
  3 Love Fältström -91 Hammarby IF 1,64  
  4 Eric Älvebrand -91 Hammarby IF 1,60  
  5 Christian Maluka -91 Huddinge AIS 1,50  
  6 Kenzo Franzén -91 Fredrikshofs FIF 1,50  
  7 Kim Amb -90 Bålsta IK 1,45  
  7 Felix Grape -90 Fredrikshofs FIF 1,45  
  9 Denniz Barvsten -91 Hässelby SK 1,40  
  10 Joar Michanek -91 Frösö IF 1,35  
 
    P15  TRESTEG      
  1 Jesper Hall -90 Gefle IF 11,03    
  2 Love Fältström -91 Hammarby IF 11,02    
  3 Kim Amb -90 Bålsta IK 10,63    
  4 Eric Älvebrand -91 Hammarby IF 10,03    
  5 Joakim Staf -91 IFK Märsta 8,45    
  - Christian Adrar -91 Hammarby IF 0,00    
 
    P15  KULA 4,0      
  1 Johan Morén -90 Gefle IF 14,68  
  2 Niklas Karlsson -90 Bålsta IK 12,61  
  3 Pontus Rabe -90 Bålsta IK 12,20  
  4 Gabriel Isheden -90 Vallentuna FK 11,45  
  5 Thomas Walch -91 Gefle IF 11,05  
  6 Axel Sjöberg -91 Turebergs FK 10,04  
  7 Christian Adrar -91 Hammarby IF 8,26  
  8 Joakim Staf -91 IFK Märsta 6,61  
  9 Joar Michanek -91 Frösö IF 6,57  
 
    P13  60 M HEAT 1      
  1 Viktor Erikson -92 Turebergs FK 8,21 Final  
  2 Gustav Forsman -92 Täby IS 8,78 Final  
  3 Erik Campenhausen -92 Hammarby IF 9,02  
  4 Mikael Hellström -92 Hammarby IF 9,04  
  5 Emil Vessman -92 Mälarhöjdens IK 9,07  
         
    P13  60 M HEAT 2    
  1 Johan Forsberg -92 IFK Lidingö 8,73 Final  
  2 Gustav Lundén -92 Turebergs FK 8,86 Final  
  3 Fabian Wetteroth -92 Hammarby IF 8,91 Final  
  4 Tobias Karlsson -92 Hässelby SK 9,00  
  5 Emil Rask -92 Hagunda IF 9,43  
  6 Markus Nordgren -92 Hässelby SK 9,69  
         
    P13  60 M HEAT 3    
  1 Erik Pärsson -92 Täby IS 8,67 Final  
  2 Martin Mohebbi -92 Gefle IF 8,71 Final  
  3 William Sjölind -92 IFK Södertälje 8,93 Final  
  4 Oskar Fryklöf -92 Hammarby IF 9,17  
  5 Simon O'Connel -92 Gefle IF 9,22  
  6 Marcus Billström -92 Upsala IF 9,27  
         
    P13  60 M FINAL  
  1 Viktor Erikson -92 Turebergs FK 8,26  
  2 Johan Forsberg -92 IFK Lidingö 8,68  
  3 Martin Mohebbi -92 Gefle IF 8,72  
  4 Gustav Lundén -92 Turebergs FK 8,75  
  5 Erik Pärsson -92 Täby IS 8,77  
  6 Gustav Forsman -92 Täby IS 8,79  
  7 Fabian Wetteroth -92 Hammarby IF 8,80  
  8 William Sjölind -92 IFK Södertälje 8,99  
 
    P13  200 M HEAT 1    
  1 Jonas Nohlgren -92 Hässelby SK 32,93  
  2 Simon Olsson -92 Hammarby IF 33,93  
  - Per Kull -92 Gefle IF diskv F4.2.8  
         
    P13  200 M HEAT 2    
  1 Daniel Egelstad -92 Hanvikens SK 32,10  
  - Max Peter-Bejmer -92 Hässelby SK diskv F4.2.8  
  - Jimmy Lundemo -92 Hässelby SK diskv F4.2.8  
         
    P13  200 M HEAT 3    
  1 Mikael Hellström -92 Hammarby IF 31,05  
  2 Anton Brynk -93 Gefle IF 31,14  
  3 Emil Rask -92 Hagunda IF 31,26  
         
    P13  200 M HEAT 4    
  1 Emil Blomberg -92 IF Triangeln 30,97  
  2 Tommy Sundborg -92 Hammarby IF 31,30  
  3 Marcus Billström -92 Upsala IF 31,36  
  - Simon O'Connel -92 Gefle IF diskv F4.2.8  
         
    P13  200 M HEAT 5    
  1 Martin Mohebbi -92 Gefle IF 29,90  
  2 Fabian Wetteroth -92 Hammarby IF 30,19  
  3 Oskar Fryklöf -92 Hammarby IF 30,61  
  - Tobias Karlsson -92 Hässelby SK ej start  
         
    P13  200 M HEAT 6    
  1 Anton Nilsson -92 Huddinge AIS 28,87  
  2 Mattias Skoglund -92 Hanvikens SK 29,25  
  3 Erik Campenhausen -92 Hammarby IF 30,00  
  4 Didrik Hall -92 Gefle IF 30,83  
         
    P13  200 M HEAT 7    
  1 Viktor Erikson -92 Turebergs FK 27,58  
  2 Erik Kvarnerup -92 Hanvikens SK 28,00  
  3 Emil Vessman -92 Mälarhöjdens IK 29,29  
  - Erik Pärsson -92 Täby IS diskv F4.2.8  
         
    P13  200 M SAMLAD LISTA    
  1 Viktor Erikson -92 Turebergs FK 27,58  
  2 Erik Kvarnerup -92 Hanvikens SK 28,00  
  3 Anton Nilsson -92 Huddinge AIS 28,87  
  4 Mattias Skoglund -92 Hanvikens SK 29,25  
  5 Emil Vessman -92 Mälarhöjdens IK 29,29  
  6 Martin Mohebbi -92 Gefle IF 29,90  
  7 Erik Campenhausen -92 Hammarby IF 30,00  
  8 Fabian Wetteroth -92 Hammarby IF 30,19  
  9 Oskar Fryklöf -92 Hammarby IF 30,61  
  10 Didrik Hall -92 Gefle IF 30,83  
  11 Emil Blomberg -92 IF Triangeln 30,97  
  12 Mikael Hellström -92 Hammarby IF 31,05  
  13 Anton Brynk -93 Gefle IF 31,14  
  14 Emil Rask -92 Hagunda IF 31,26  
  15 Tommy Sundborg -92 Hammarby IF 31,30  
  16 Marcus Billström -92 Upsala IF 31,36  
  17 Daniel Egelstad -92 Hanvikens SK 32,10  
  18 Jonas Nohlgren -92 Hässelby SK 32,93  
  19 Simon Olsson -92 Hammarby IF 33,93  
 
    P13  800 M      
  1 Emil Blomberg -92 IF Triangeln 2.31,75  
  2 John Kingstedt -92 Huddinge AIS 2.38,85  
  3 Elias Johansson -92 Täby IS 2.39,03  
  4 Max Peter-Bejmer -92 Hässelby SK 2.39,93  
  5 Jimmy Lundemo -92 Hässelby SK 2.52,72  
  6 Per Kull -92 Gefle IF 3.03,16  
  - Fredrik Löfblom -92 Hanvikens SK ej start  
  - Simon O'Connel -92 Gefle IF ej start  
 
    P13  HÖJD      
  1 Gustav Lundén -92 Turebergs FK 1,48  
  2 Didrik Hall -92 Gefle IF 1,45  
  3 Tim Rådberg -92 Sundbybergs IK 1,38  
  4 Per Kull -92 Gefle IF 1,38  
  5 Elias Johansson -92 Täby IS 1,38  
  6 Marcus Billström -92 Upsala IF 1,34  
  6 Emil Blomberg -92 IF Triangeln 1,34  
  7 Daniel Egelstad -92 Hanvikens SK 1,30  
  8 Jonas Nohlgren -92 Hässelby SK 1,30  
  9 Max Peter-Bejmer -92 Hässelby SK 1,25  
  10 Emil Rask -92 Hagunda IF 1,15  
 
    P13  LÄNGD ZON      
  1 Erik Kvarnerup -92 Hanvikens SK 5,02    
  2 Martin Mohebbi -92 Gefle IF 4,90    
  3 Tim Rådberg -92 Sundbybergs IK 4,76    
  4 Fabian Wetteroth -92 Hammarby IF 4,70    
  5 Mikael Hellström -92 Hammarby IF 4,38    
  6 Mattias Skoglund -92 Hanvikens SK 4,33    
  7 Johan Forsberg -92 IFK Lidingö 4,32    
  8 Emil Blomberg -92 IF Triangeln 4,27    
  9 Erik Pärsson -92 Täby IS 4,24    
  10 Erik Campenhausen -92 Hammarby IF 4,22    
  11 Jonas Nohlgren -92 Hässelby SK 4,20    
  12 Simon O'Connel -92 Gefle IF 4,18    
  13 Tobias Karlsson -92 Hässelby SK 4,16    
  14 Emil Vessman -92 Mälarhöjdens IK 4,16    
  15 Emil Rask -92 Hagunda IF 4,12    
  16 Gustav Forsman -92 Täby IS 4,11    
  17 William Sjölind -92 IFK Södertälje 4,08    
  18 Tommy Sundborg -92 Hammarby IF 4,04    
  19 Oskar Fryklöf -92 Hammarby IF 4,00    
  20 Max Peter-Bejmer -92 Hässelby SK 3,92    
  21 Marcus Billström -92 Upsala IF 3,81    
  22 Simon Olsson -92 Hammarby IF 3,72    
  23 Markus Nordgren -92 Hässelby SK 3,66    
  24 Per Kull -92 Gefle IF 3,54    
 
    P13  KULA 3,0      
  1 Matthew Mereman -92 Hanvikens SK 10,49  
  2 Arwid Koskinen -92 Huddinge AIS 10,13  
  3 Viktor Erikson -92 Turebergs FK 9,12  
  4 Anton Nilsson -92 Huddinge AIS 9,04  
  5 Erik Kvarnerup -92 Hanvikens SK 8,46  
  6 Mattias Skoglund -92 Hanvikens SK 7,77  
  7 Tobias Karlsson -92 Hässelby SK 7,44  
  8 Simon Olsson -92 Hammarby IF 7,08  
  9 Tommy Sundborg -92 Hammarby IF 6,67  
  10 Daniel Egelstad -92 Hanvikens SK 6,17  
 
    P12  60 M HEAT 1      
  1 Axel Kjell -93 Turebergs FK 8,90 Final  
  2 Todd Forsberg -93 Täby IS 8,99 Final  
  3 Jakob Björk -93 Hagunda IF 9,17  
  4 Mattias Jällrud -93 Hagunda IF 9,28  
  5 Philip Bäck -93 Värmdö IF 9,30  
  6 Kaj Franzén -93 Fredrikshofs FIF 9,79  
  7 Ruben Thorell -93 Värmdö IF 9,87  
  8 Adam Jönsson -93 Sundbybergs IK 10,07  
         
    P12  60 M HEAT 2    
  1 Markus Benker -93 Hagunda IF 9,02 Final  
  2 Fredrik Uggla-Strahl -93 Bromma IF 9,15 Final  
  3 Björn Bamane -93 Spårvägens FK 9,32  
  4 Jonas Arbinge -93 Huddinge AIS 9,54  
  5 Albin Sjöblom -93 Hagunda IF 9,60  
  6 Fredrik Wohlfahrt -93 Täby IS 9,60  
  7 Martin Demmelmaier -93 Hagunda IF 9,65  
  8 Niklas Sköld -93 Värmdö IF 9,79  
         
    P12  60 M HEAT 3    
  1 Emil Grönlund -93 Åkersberga SK 8,85 Final  
  2 Philip Green -93 Hammarby IF 8,91 Final  
  3 Anton Brynk -93 Gefle IF 9,06 Final  
  4 Robin Wahlberg -93 Östhammar FI 9,11 Final  
  5 Niklas Nohlgren 93 Hässelby SK 9,34  
  6 Joakim Olsson -93 IF Triangeln 9,37  
  7 Nicholas Roovete -93 Värmdö IF 9,98  
  8 Daniel Helg -93 Värmdö IF 10,03  
         
    P12  60 M FINAL  
  1 Emil Grönlund -93 Åkersberga SK 8,85  
  2 Philip Green -93 Hammarby IF 8,91  
  3 Axel Kjell -93 Turebergs FK 9,04  
  4 Markus Benker -93 Hagunda IF 9,08  
  5 Anton Brynk -93 Gefle IF 9,11  
  6 Robin Wahlberg -93 Östhammar FI 9,12  
  7 Fredrik Uggla-Strahl -93 Bromma IF 9,22  
  - Todd Forsberg -93 Täby IS ej start  
 
    P12  800 M        
  1 Albin Sjöblom -93 Hagunda IF 2.29,30  
  2 Robin Wahlberg -93 Östhammar FI 2.32,62  
  3 Joakim Olsson -93 IF Triangeln 2.34,15  
  4 Jakob Björk -93 Hagunda IF 2.41,14  
  5 Martin Demmelmaier -93 Hagunda IF 2.45,95  
  6 Adam Richter -93 Sundbybergs IK 2.46,52  
  7 Fredrik Wohlfahrt -93 Täby IS 2.47,57  
  8 Oscar Franksson -93 Danderyds SK 3.11,26  
  - Jonas Arbinge -93 Huddinge AIS ej start  
  - Ruben Thorell -93 Värmdö IF ej start  
  - Markus Benker -93 Hagunda IF ej start  
 
    P12  HÖJD      
  1 Philip Bäck -93 Värmdö IF 1,42  
  2= Philip Green -93 Hammarby IF 1,38  
  2= Daniel Helg -93 Värmdö IF 1,38  
  4 Mattias Jällrud -93 Hagunda IF 1,38  
  5 Kalle Lundvall -93 Hagunda IF 1,38  
  6 Jakob Björk -93 Hagunda IF 1,38  
  7 Martin Demmelmaier -93 Hagunda IF 1,30  
  8 Markus Benker -93 Hagunda IF 1,30  
  9 Joakim Olsson -93 IF Triangeln 1,25  
  10 Albin Sjöblom -93 Hagunda IF 1,25  
  11 Fredrik Uggla-Strahl -93 Bromma IF 1,25  
  12 Kaj Franzén -93 Fredrikshofs FIF 1,20  
  12 Niklas Nohlgren 93 Hässelby SK 1,20  
  - Oscar Franksson -93 Danderyds SK 0,00  
  - Adam Jönsson -93 Sundbybergs IK 0,00  
 
    P12  LÄNGD ZON      
  1 Philip Green -93 Hammarby IF 4,60    
  2 Emil Grönlund -93 Åkersberga SK 4,46    
  3 Markus Benker -93 Hagunda IF 4,44    
  4 Jakob Björk -93 Hagunda IF 4,41    
  5 Axel Kjell -93 Turebergs FK 4,38    
  6 Robin Wahlberg -93 Östhammar FI 4,37    
  7 Fredrik Uggla-Strahl -93 Bromma IF 4,29    
  8 Joakim Olsson -93 IF Triangeln 4,19    
  9 Anton Brynk -93 Gefle IF 4,13    
  10 Mattias Jällrud -93 Hagunda IF 4,04    
  11 Kalle Lundvall -93 Hagunda IF 4,03    
  12 Niklas Nohlgren 93 Hässelby SK 4,00    
  13 Kaj Franzén -93 Fredrikshofs FIF 3,94    
  14 Albin Sjöblom -93 Hagunda IF 3,92    
  15 Martin Demmelmaier -93 Hagunda IF 3,87    
  16 Ruben Thorell -93 Värmdö IF 3,83    
  17 Niklas Sköld -93 Värmdö IF 3,65    
  18 Fredrik Wohlfahrt -93 Täby IS 3,60    
  19 Adam Richter -93 Sundbybergs IK 3,49    
  20 Nicholas Roovete -93 Värmdö IF 3,30    
  21 Oscar Franksson -93 Danderyds SK 2,80    
 
    P12  KULA 3,0      
  1 Philip Bäck -93 Värmdö IF 8,86  
  2 Philip Green -93 Hammarby IF 8,19  
  3 Axel Kjell -93 Turebergs FK 8,02  
  4 Mattias Jällrud -93 Hagunda IF 7,55  
  5 Kalle Lundvall -93 Hagunda IF 7,12  
  6 Jakob Björk -93 Hagunda IF 7,00  
  7 Daniel Helg -93 Värmdö IF 6,87  
  8 Albin Sjöblom -93 Hagunda IF 6,86  
  9 Martin Demmelmaier -93 Hagunda IF 6,46  
  10 Niklas Sköld -93 Värmdö IF 6,46  
  11 Markus Benker -93 Hagunda IF 6,29  
  12 Robin Wahlberg -93 Östhammar FI 6,17  
  13 Nicholas Roovete -93 Värmdö IF 6,06  
 
    P11  60 M HEAT 1      
  1 Kosmas Koskeridis -94 Mälarhöjdens IK 9,06 Final  
  2 Axel Jacobsson -94 IFK Lidingö 9,28 Final  
  3 Martin Lindén -94 Hanvikens SK 9,50 Final  
  4 Isac Leima -94 IF Skade 9,88 Final  
  5 Gustaf Franksson -94 Danderyds SK 9,88  
  6 Fredrick Ekholm -94 Huddinge AIS 9,98  
  7 Andreas Bjurström-Salonen -94 IFK Södertälje 10,18  
         
    P11  60 M HEAT 2    
  1 Anton Nordback -94 Upsala IF 9,17 Final  
  2 Daniel Jonsson -94 Huddinge AIS 9,28 Final  
  3 Max Henningsson -94 IFK Södertälje 9,44 Final  
  4 Alexander Wahlgren -94 Täby IS 9,53 Final  
  5 Hampus Petersson -94 Täby IS 10,27  
  6 Markus Hansell -94 Tyresö FK 10,38  
  7 Carl Samuelson -94 Täby IS 10,40  
  8 Vidar Drakenberg -94 Boo IF 10,78  
     
    P11  60 M FINAL  
  1 Kosmas Koskeridis -94 Mälarhöjdens IK 8,96  
  2 Anton Nordback -94 Upsala IF 9,15  
  3 Axel Jacobsson -94 IFK Lidingö 9,18  
  4 Daniel Jonsson -94 Huddinge AIS 9,23  
  5 Max Henningsson -94 IFK Södertälje 9,43  
  6 Alexander Wahlgren -94 Täby IS 9,63  
  7 Martin Lindén -94 Hanvikens SK 9,71  
  8 Isac Leima -94 IF Skade 10,18  
 
    P11  400 M HEAT 1      
  1 Anton Nordback -94 Upsala IF 1.14,50  
  2 Emil Söderlund -94 Turebergs FK 1.19,83  
  3 Hampus Petersson -94 Täby IS 1.20,72  
  4 Gustaf Franksson -94 Danderyds SK 1.22,29  
  5 Andreas Bjurström-Salonen -94 IFK Södertälje 1.23,82  
  6 Vidar Drakenberg -94 Boo IF 1.32,79  
         
    P11  400 M HEAT 2  
  1 Daniel Jonsson -94 Huddinge AIS 1.05,94  
  2 Axel Jacobsson -94 IFK Lidingö 1.15,59  
  3 Alexander Wahlgren -94 Täby IS 1.17,23  
  4 Martin Lindén -94 Hanvikens SK 1.26,73  
  5 Fredrick Ekholm -94 Huddinge AIS 1.32,30  
  - Max Henningsson -94 IFK Södertälje ej start  
         
    P11  400 M SAMLAD LISTA    
  1 Daniel Jonsson -94 Huddinge AIS 1.05,94  
  2 Anton Nordback -94 Upsala IF 1.14,50  
  3 Axel Jacobsson -94 IFK Lidingö 1.15,59  
  4 Alexander Wahlgren -94 Täby IS 1.17,23  
  5 Emil Söderlund -94 Turebergs FK 1.19,83  
  6 Hampus Petersson -94 Täby IS 1.20,72  
  7 Gustaf Franksson -94 Danderyds SK 1.22,29  
  8 Andreas Bjurström-Salonen -94 IFK Södertälje 1.23,82  
  9 Martin Lindén -94 Hanvikens SK 1.26,73  
  10 Fredrick Ekholm -94 Huddinge AIS 1.32,30  
  11 Vidar Drakenberg -94 Boo IF 1.32,79  
 
    P11  HÖJD      
  1 Fredrick Ekholm -94 Huddinge AIS 1,33  
  2 Martin Lindén -94 Hanvikens SK 1,24  
  3 Anton Nordback -94 Upsala IF 1,24  
  4 Fredrik Samuelsson -95 Hässelby SK 1,20  
  5 Jacob Eklöf -95 Tyresö FK 1,20  
  6 Ludvig Edén -95 Huddinge AIS 1,15  
  7 Daniel Jonsson -94 Huddinge AIS 1,15  
  8 Isac Leima -94 IF Skade 1,15  
  9 Tom Christensen -95 Danderyds SK 1,10  
  9 Gustaf Franksson -94 Danderyds SK 1,10  
  11 Andreas Bjurström-Salonen -94 IFK Södertälje 1,10  
  12 Hampus Petersson -94 Täby IS 1,05  
  - Vidar Drakenberg -94 Boo IF 0,00  
 
    P11  LÄNGD ZON      
  1 Anton Nordback -94 Upsala IF 4,26    
  2 Martin Lindén -94 Hanvikens SK 4,22    
  3 Daniel Jonsson -94 Huddinge AIS 4,09    
  4 Fredrick Ekholm -94 Huddinge AIS 3,95    
  5 Max Henningsson -94 IFK Södertälje 3,83    
  6 Alexander Wahlgren -94 Täby IS 3,69    
  7 Isac Leima -94 IF Skade 3,66    
  8 Freddie Behrendtz -94 Åkersberga SK 3,48    
  9 Vidar Drakenberg -94 Boo IF 3,26    
  10 Carl Samuelson -94 Täby IS 3,25    
  11 Hampus Petersson -94 Täby IS 3,17    
  12 Emil Söderlund -94 Turebergs FK 3,17    
  13 Markus Hansell -94 Tyresö FK 3,15    
  14 Andreas Bjurström-Salonen -94 IFK Södertälje 3,05    
  15 Gustaf Franksson -94 Danderyds SK 2,89    
 
    P10  60 M HEAT 1      
  1 Erik Kojer Ivars -95 Mälarhöjdens IK 9,30 Final  
  2 Jacob Eklöf -95 Tyresö FK 9,43 Final  
  3 Ludvig Edén -95 Huddinge AIS 9,62 Final  
  4 Tom Christensen -95 Danderyds SK 10,26 Final  
  5 Sebastian Engström -95 Huddinge AIS 10,39  
  6 Johan Mackegård -95 Täby IS 11,11  
  7 Peter Jonsson -95 Täby IS 12,02  
         
    P10  60 M HEAT 2    
  1 Victor Bergstedt -95 Bromma IF 9,28 Final  
  2 Jacob Borssén -95 Huddinge AIS 9,46 Final  
  3 Gabriel Heen -95 Huddinge AIS 9,90 Final  
  4 Calle Moskuvaara -95 Huddinge AIS 10,09 Final  
  5 Erik Jonasson -95 Danderyds SK 10,71  
  6 Pontus Axelsson -95 IF Triangeln 10,72  
  7 Fredrik Schalling -95 Täby IS 11,58  
         
    P10  60 M FINAL  
  1 Erik Kojer Ivars -95 Mälarhöjdens IK 9,24  
  2 Victor Bergstedt -95 Bromma IF 9,28  
  3 Jacob Borssén -95 Huddinge AIS 9,29  
  4 Jacob Eklöf -95 Tyresö FK 9,53  
  5 Gabriel Heen -95 Huddinge AIS 9,83  
  6 Calle Moskuvaara -95 Huddinge AIS 9,86  
  7 Ludvig Edén -95 Huddinge AIS 10,13  
  8 Tom Christensen -95 Danderyds SK 10,26  
 
    P10  400 M HEAT 1      
  1 Fredrik Samuelsson -95 Hässelby SK 1.11,28  
  2 Johan Mackegård -95 Täby IS 1.23,82  
  3 Erik Jonasson -95 Danderyds SK 1.23,92  
  4 Charlie Granath -96 Hammarby IF 1.24,24  
  5 Peter Jonsson -95 Täby IS 1.40,84  
  - Carl Granemar -95 Turebergs FK ej start  
         
    P10  400 M HEAT 2  
  1 Erik Kojer Ivars -95 Mälarhöjdens IK 1.08,26  
  2 Jacob Borssén -95 Huddinge AIS 1.13,55  
  3 Erik Wåhlin -95 SoIK Hellas 1.16,67  
  4 Calle Moskuvaara -95 Huddinge AIS 1.23,21  
  5 Sebastian Engström -95 Huddinge AIS 1.28,33  
  6 Anton Hemström -96 Täby IS 1.31,12  
         
    P10  400 M SAMLAD LISTA    
  1 Erik Kojer Ivars -95 Mälarhöjdens IK 1.08,26  
  2 Fredrik Samuelsson -95 Hässelby SK 1.11,28  
  3 Jacob Borssén -95 Huddinge AIS 1.13,55  
  4 Erik Wåhlin -95 SoIK Hellas 1.16,67  
  5 Calle Moskuvaara -95 Huddinge AIS 1.23,21  
  6 Johan Mackegård -95 Täby IS 1.23,82  
  7 Erik Jonasson -95 Danderyds SK 1.23,92  
  8 Charlie Granath -96 Hammarby IF 1.24,24  
  9 Sebastian Engström -95 Huddinge AIS 1.28,33  
  10 Anton Hemström -96 Täby IS 1.31,12  
  11 Peter Jonsson -95 Täby IS 1.40,84  
  - Carl Granemar -95 Turebergs FK ej start  
 
    P10  LÄNGD ZON      
  1 Oskar Andrén -95 Danderyds SK 4,03    
  2 Jacob Borssén -95 Huddinge AIS 3,94    
  3 Jacob Eklöf -95 Tyresö FK 3,93    
  4 Ludvig Edén -95 Huddinge AIS 3,92    
  5 Victor Bergstedt -95 Bromma IF 3,88    
  6 Gabriel Heen -95 Huddinge AIS 3,79    
  7 Erik Kojer Ivars -95 Mälarhöjdens IK 3,70    
  8 Erik Wåhlin -95 SoIK Hellas 3,36    
  9 Tom Christensen -95 Danderyds SK 3,26    
  10 Sebastian Engström -95 Huddinge AIS 3,15    
  11 Erik Jonasson -95 Danderyds SK 3,10    
  12 Pontus Axelsson -95 IF Triangeln 3,05    
  13 Johan Mackegård -95 Täby IS 2,77    
  14 Fredrik Schalling -95 Täby IS 2,21    
  15 Peter Jonsson -95 Täby IS 2,20    
 
    P9  60 M HEAT 1      
  1 Emil Nordback -96 Upsala IF 10,43 Final  
  2 Felix Kollin -96 Vallentuna FK 10,55 Final  
  3 Jesper Arbinge -97 Huddinge AIS 10,81 Final  
  4 Anton Hemström -96 Täby IS 11,35  
  5 Dimitris Dimitriadis -96 Huddinge AIS 11,44  
  6 Enoc Sjöberg -96 IF Skade 11,85  
         
    P9  60 M HEAT 2    
  1 Charlie Granath -96 Hammarby IF 9,86 Final  
  2 Gustav Kjell -96 Turebergs FK 9,93 Final  
  3 Patrik Danielsson -96 Täby IS 10,73 Final  
  4 Stefan Susic -96 Upsala IF 10,73 Final  
  5 Thomas Schmidt -96 Täby IS 10,98 Final  
  6 Ted Henningsson -96 IFK Södertälje 11,00  
         
    P9  60 M FINAL  
  1 Charlie Granath -96 Hammarby IF 9,75  
  2 Gustav Kjell -96 Turebergs FK 9,80  
  3 Felix Kollin -96 Vallentuna FK 10,36  
  4 Emil Nordback -96 Upsala IF 10,40  
  5 Stefan Susic -96 Upsala IF 10,60  
  6 Patrik Danielsson -96 Täby IS 10,69  
  7 Jesper Arbinge -97 Huddinge AIS 10,82  
  8 Thomas Schmidt -96 Täby IS 11,09  
 
    P9  LÄNGD ZON      
  1 Gustav Kjell -96 Turebergs FK 3,49    
  2 Philip Slotte -96 Ösmo GoIF 3,42    
  3 Felix Kollin -96 Vallentuna FK 3,40    
  4 Emil Nordback -96 Upsala IF 3,30 3,25  
  5 Charlie Granath -96 Hammarby IF 3,30 3,23  
  6 Anton Hemström -96 Täby IS 3,20    
  7 Stefan Susic -96 Upsala IF 3,17    
  8 Patrik Danielsson -96 Täby IS 3,07    
  9 Thomas Schmidt -96 Täby IS 3,02    
  10 Ted Henningsson -96 IFK Södertälje 2,72    
  11 Enoc Sjöberg -96 IF Skade 2,69    
  12 Dimitris Dimitriadis -96 Huddinge AIS 2,65    
 
    F17  60 M HEAT 1      
  1 Sofia Thorin -89 Kils AIK 8,22 Final  
  2 Emma Jonson -88 IFK Södertälje 8,23 Final  
  3 Lina Nätterlund -88 Gefle IF 8,28 Final  
  4 Sanna Canderskog -88 Katrineholms SK 8,63  
  5 Jennifer Westerfelt -89 Fredrikshofs FIF 8,64  
  6 Johanna Aalto -89 IFK Kristinehamn 8,74  
  7 Sofia Malmqvist -89 Hässelby SK 8,91  
  8 Johanna Strauss -89 Hammarby IF 9,06  
         
    F17  60 M HEAT 2    
  1 Jonna Quistbergh -89 Mälarhöjdens IK 8,18 Final  
  2 Emma Vessman -88 Mälarhöjdens IK 8,19 Final  
  3 Moa Hedström -89 Gefle IF 8,61  
  4 Sofie Lindesten -88 Hammarby IF 8,62  
  5 Josefin Jansson -89 Östhammar FI 8,80  
  6 Sara Carlsson Odell -89 Hammarby IF 8,86  
  7 Nathalie Skantz -89 Hässelby SK 9,72  
         
    F17  60 M HEAT 3    
  1 Mariama Sambou -88 Huddinge AIS 7,78 Final  
  2 Malin Hansson -88 Mälarhöjdens IK 8,37 Final  
  3 Matilda Ottosson -89 Täby IS 8,55 Final  
  4 Filippa Danared -89 Hagunda IF 8,56  
  5 Sofia Bejgarn -88 Hammarby IF 8,64  
  6 Rebecca Hymnelius -89 Hagunda IF 8,73  
  7 Angelica Engberg -89 Hässelby SK 8,79  
         
    F17  60 M FINAL  
  1 Mariama Sambou -88 Huddinge AIS 7,78  
  2 Emma Vessman -88 Mälarhöjdens IK 8,16  
  3 Jonna Quistbergh -89 Mälarhöjdens IK 8,19  
  4 Sofia Thorin -89 Kils AIK 8,22  
  5 Emma Jonson -88 IFK Södertälje 8,24  
  6 Lina Nätterlund -88 Gefle IF 8,35  
  7 Malin Hansson -88 Mälarhöjdens IK 8,43  
  8 Matilda Ottosson -89 Täby IS 8,56  
 
    F17  200 M HEAT 1    
  1 Sofie Lindesten -88 Hammarby IF 28,51  
  2 Sophia Flodin -89 Hagunda IF 28,59  
  3 Ida Werwijst -89 Upsala IF 29,85  
         
    F17  200 M HEAT 2    
  1 Sofia Eriksson -88 Katrineholms SK 29,11  
  - Sofia Swärd -89 IFK Södertälje diskv F4.2.8  
  - Josefin Jansson -89 Östhammar FI ej start  
         
    F17  200 M HEAT 3    
  1 Sofia Malmqvist -89 Hässelby SK 29,37  
  2 Rebecca Hymnelius -89 Hagunda IF 29,47  
  3 Josefine Sollén -89 Södertälje IF 29,91  
         
    F17  200 M HEAT 4    
  1 Matilda Ottosson -89 Täby IS 28,97  
  2 Jennifer Westerfelt -89 Fredrikshofs FIF 29,15  
  3 Johanna Aalto -89 IFK Kristinehamn 29,28  
  4 Sanna Canderskog -88 Katrineholms SK 29,94  
         
    F17  200 M HEAT 5    
  1 Malin Hansson -88 Mälarhöjdens IK 26,92  
  2 Sara Bengtsson -89 Hässelby SK 27,56  
  3 Emma Jonson -88 IFK Södertälje 28,05  
  4 Sara Carlsson Odell -89 Hammarby IF 28,91  
         
    F17  200 M HEAT 6    
  1 Sara Sjöqvist -89 Täby IS 27,12  
  2 Sofia Turesson -89 Hässelby SK 27,37  
  3 Lina Nätterlund -88 Gefle IF 27,41  
  4 Sara Wallin -89 Hässelby SK 28,16  
         
    F17  200 M HEAT 7    
  1 Mariama Sambou -88 Huddinge AIS 25,65  
  2 Jonna Quistbergh -89 Mälarhöjdens IK 26,21  
  3 Emma Vessman -88 Mälarhöjdens IK 26,43  
  4 Sofia Thorin -89 Kils AIK 26,47  
         
    F17  200 M SAMLAD LISTA    
  1 Mariama Sambou -88 Huddinge AIS 25,65  
  2 Jonna Quistbergh -89 Mälarhöjdens IK 26,21  
  3 Emma Vessman -88 Mälarhöjdens IK 26,43  
  4 Sofia Thorin -89 Kils AIK 26,47  
  5 Malin Hansson -88 Mälarhöjdens IK 26,92  
  6 Sara Sjöqvist -89 Täby IS 27,12  
  7 Sofia Turesson -89 Hässelby SK 27,37  
  8 Lina Nätterlund -88 Gefle IF 27,41  
  9 Sara Bengtsson -89 Hässelby SK 27,56  
  10 Emma Jonson -88 IFK Södertälje 28,05  
  11 Sara Wallin -89 Hässelby SK 28,16  
  12 Sofie Lindesten -88 Hammarby IF 28,51  
  13 Sophia Flodin -89 Hagunda IF 28,59  
  14 Sara Carlsson Odell -89 Hammarby IF 28,91  
  15 Matilda Ottosson -89 Täby IS 28,97  
  16 Sofia Eriksson -88 Katrineholms SK 29,11  
  17 Jennifer Westerfelt -89 Fredrikshofs FIF 29,15  
  18 Johanna Aalto -89 IFK Kristinehamn 29,28  
  19 Sofia Malmqvist -89 Hässelby SK 29,37  
  20 Rebecca Hymnelius -89 Hagunda IF 29,47  
  21 Ida Werwijst -89 Upsala IF 29,85  
  22 Josefine Sollén -89 Södertälje IF 29,91  
  23 Sanna Canderskog -88 Katrineholms SK 29,94  
 
    F17  800 M HEAT 1      
  1 Jessica Enlund -89 Gefle IF 2.35,70  
  2 Sofia Swärd -89 IFK Södertälje 2.48,13  
  3 Jennifer Westerfelt -89 Fredrikshofs FIF 2.49,21  
  - Liisa Hedin -89 Huddinge AIS bröt  
  - Nathalie Skantz -89 Hässelby SK ej start  
         
    F17  800 M HEAT 2  
  1 Sofia Turesson -89 Hässelby SK 2.33,87  
  2 Evelina Menning -89 Bålsta IK 2.34,78  
  3 Sandra Lundberg -89 Mälarö SOK 2.34,99  
  4 Josefine Berggren -89 Östhammar FI 2.35,89  
  5 Sofie Erenlöf -89 Gefle IF 2.36,29  
  6 Sara Bengtsson -89 Hässelby SK 2.40,11  
         
    F17  800 M SAMLAD LISTA    
  1 Sofia Turesson -89 Hässelby SK 2.33,87  
  2 Evelina Menning -89 Bålsta IK 2.34,78  
  3 Sandra Lundberg -89 Mälarö SOK 2.34,99  
  4 Jessica Enlund -89 Gefle IF 2.35,70  
  5 Josefine Berggren -89 Östhammar FI 2.35,89  
  6 Sofie Erenlöf -89 Gefle IF 2.36,29  
  7 Sara Bengtsson -89 Hässelby SK 2.40,11  
  8 Sofia Swärd -89 IFK Södertälje 2.48,13  
  9 Jennifer Westerfelt -89 Fredrikshofs FIF 2.49,21  
 
    F17  HÖJD      
  1 Diana Green -88 Fredrikshofs FIF 1,68  
  2 Elise Råman Delin -88 Upsala IF 1,63  
  3 Emelie Haaparanta -88 Täby IS 1,53  
  4 Sara Wallin -89 Hässelby SK 1,53  
  5 Sophia Flodin -89 Hagunda IF 1,49  
  6 Josefine Sollén -89 Södertälje IF 1,49  
  7 Angelica Engberg -89 Hässelby SK 1,45  
 
    F17  TRESTEG      
  1 Elise Råman Delin -88 Upsala IF 11,20    
  2 Moa Hedström -89 Gefle IF 10,90    
  3 Sofia Bejgarn -88 Hammarby IF 10,65 10,52  
  4 Sofie Lindesten -88 Hammarby IF 10,65 10,50  
  5 Jessica Enlund -89 Gefle IF 10,39    
  6 Johanna Aalto -89 IFK Kristinehamn 10,30    
  7 Evelina Menning -89 Bålsta IK 10,19    
  8 Sofia Eriksson -88 Katrineholms SK 10,07    
  9 Camilla Andreasson -89 Hagunda IF 10,05    
  10 Linn Sparrenborg -88 Hammarby IF 9,87    
  11 Josefin Jansson -89 Östhammar FI 9,74    
  12 Filippa Danared -89 Hagunda IF 9,58    
  13 Sophia Flodin -89 Hagunda IF 9,49    
 
    F17  KULA 3,0      
  1 Sofia Eriksson -89 SoIK Hellas 10,23  
  2 Emelie Haaparanta -88 Täby IS 9,76  
  3 Camilla Andreasson -89 Hagunda IF 9,75  
  4 Sofie Erenlöf -89 Gefle IF 9,13  
 
    F15  60 M HEAT 1      
  1 Josephine Ekholm -91 Hammarby IF 8,36 Final  
  2 Elina Palmqvist -91 Hagunda IF 8,44 Final  
  3 Cecilia Friström -90 Täby IS 8,69  
  4 Sofia Tångelin -90 Täby IS 8,72  
  5 Sara Långfors -90 Täby IS 8,86  
  6 Sonoria Hossein -91 Hässelby SK 8,90  
  7 Linnéa Nyström -91 Hammarby IF 9,15  
  8 Rosanna Engberg -91 Hässelby SK 9,33  
         
    F15  60 M HEAT 2    
  1 Elin Pöllä -91 Gefle IF 8,18 Final  
  2 Jennifer Höglund -90 Gefle IF 8,60  
  3 Ulrika Jakobsson -91 Hammarby IF 8,66  
  4 Jenny Hytte Larsson -91 Hässelby SK 8,74  
  5 Sofie Leima -90 Gefle IF 8,89  
  6 Kajsa Wallin -91 Hässelby SK 9,03  
  7 Emma Wallin -91 Hässelby SK 9,14  
         
    F15  60 M HEAT 3    
  1 Petra Larsson -90 Gefle IF 8,03 Final  
  2 Felicia Liabäck-Löwstett -90 SoIK Hellas 8,39 Final  
  3 Frida Lindström -90 Huddinge AIS 8,50  
  4 Li Quistbergh -91 Mälarhöjdens IK 8,55  
  5 Katrin Mohebbi -91 Gefle IF 8,88  
  6 Karin Dahlgren -91 Gefle IF 9,01  
  7 Julia Rabe -91 Bålsta IK 9,36  
         
    F15  60 M HEAT 4    
  1 Moa Brandt -91 Hammarby IF 8,35 Final  
  2 Sofie Sjögren -90 Hässelby SK 8,47  
  3 Julia Engström -90 Gefle IF 8,68  
  4 Anna Söderström -91 Hammarby IF 8,83  
  5 Sara Gustafsson -90 Gefle IF 8,84  
  6 Therese Kollin -90 Täby IS 8,87  
  7 Natalie Nilsson -91 IFK Södertälje 8,90  
  8 Tove Canerstam -91 Hässelby SK 9,18  
         
    F15  60 M HEAT 5  
  1 Linn Gunnarsson -91 Täby IS 8,42 Final  
  2 Elin Spetz -90 Södertälje IF 8,45 Final  
  3 Jennifer Alabi -91 Gefle IF 8,52  
  4 Josephine Rohr -91 Bålsta IK 8,54  
  5 Sandra Aalto -91 IFK Kristinehamn 8,64  
  6 Vanessa Westerfelt -91 Fredrikshofs FIF 8,75  
  7 Ulrika Sjöberg -90 Ingarö IF 9,11  
  8 Linnea Wahlund Hansson -90 Ingarö IF 9,14  
         
    F15  60 M FINAL  
  1 Petra Larsson -90 Gefle IF 8,01  
  2 Elin Pöllä -91 Gefle IF 8,14  
  3 Josephine Ekholm -91 Hammarby IF 8,32  
  4 Moa Brandt -91 Hammarby IF 8,33  
  5 Linn Gunnarsson -91 Täby IS 8,40  
  6 Felicia Liabäck-Löwstett -90 SoIK Hellas 8,43  
  7 Elina Palmqvist -91 Hagunda IF 8,47  
  - Elin Spetz -90 Södertälje IF ej start  
 
    F15  200 M HEAT 1    
  1 Sandra Aalto -91 IFK Kristinehamn 28,85  
  2 Sonoria Hossein -91 Hässelby SK 30,92  
  3 Tove Canerstam -91 Hässelby SK 31,72  
  4 Rosanna Engberg -91 Hässelby SK 32,47  
         
    F15  200 M HEAT 2    
  1 Natalie Nilsson -91 IFK Södertälje 28,87  
  2 Karolina Edlund -91 Gefle IF 29,25  
  3 Emma Wallin -91 Hässelby SK 30,87  
  4 Kajsa Wallin -91 Hässelby SK 30,94  
         
    F15  200 M HEAT 3    
  1 Cecilia Friström -90 Täby IS 28,48  
  2 Linnéa Nyström -91 Hammarby IF 30,47  
  3 Linda Sandberg -91 Tyresö FK 30,69  
  4 Karin Dahlgren -91 Gefle IF 31,30  
         
    F15  200 M HEAT 4    
  1 Julia Engström -90 Gefle IF 28,32  
  2 Vanessa Westerfelt -91 Fredrikshofs FIF 28,47  
  3 Sofie Taylor -91 Hammarby IF 29,83  
  4 Katrin Mohebbi -91 Gefle IF 30,21  
         
    F15  200 M HEAT 5    
  1 Moa Brandt -91 Hammarby IF 27,32  
  2 Josephine Rohr -91 Bålsta IK 27,75  
  - Josephine Ekholm -91 Hammarby IF ej start  
  - Frida Lindström -90 Huddinge AIS ej start  
         
    F15  200 M HEAT 6    
  1 Li Quistbergh -91 Mälarhöjdens IK 27,69  
  2 Elina Palmqvist -91 Hagunda IF 28,49  
  3 Linn Gunnarsson -91 Täby IS 28,63  
  4 Jennifer Höglund -90 Gefle IF 28,89  
         
    F15  200 M HEAT 7    
  1 Petra Larsson -90 Gefle IF 26,94  
  2 Elin Spetz -90 Södertälje IF 27,12  
  3 Elin Pöllä -91 Gefle IF 27,26  
  4 Paulina Engfors -90 Hammarby IF 27,47  
         
    F15  200 M SAMLAD LISTA    
  1 Petra Larsson -90 Gefle IF 26,94  
  2 Elin Spetz -90 Södertälje IF 27,12  
  3 Elin Pöllä -91 Gefle IF 27,26  
  4 Moa Brandt -91 Hammarby IF 27,32  
  5 Paulina Engfors -90 Hammarby IF 27,47  
  6 Li Quistbergh -91 Mälarhöjdens IK 27,69  
  7 Josephine Rohr -91 Bålsta IK 27,75  
  8 Julia Engström -90 Gefle IF 28,32  
  9 Vanessa Westerfelt -91 Fredrikshofs FIF 28,47  
  10 Cecilia Friström -90 Täby IS 28,48  
  11 Elina Palmqvist -91 Hagunda IF 28,49  
  12 Linn Gunnarsson -91 Täby IS 28,63  
  13 Sandra Aalto -91 IFK Kristinehamn 28,85  
  14 Natalie Nilsson -91 IFK Södertälje 28,87  
  15 Jennifer Höglund -90 Gefle IF 28,89  
  16 Karolina Edlund -91 Gefle IF 29,25  
  17 Sofie Taylor -91 Hammarby IF 29,83  
  18 Katrin Mohebbi -91 Gefle IF 30,21  
  19 Linnéa Nyström -91 Hammarby IF 30,47  
  20 Linda Sandberg -91 Tyresö FK 30,69  
  21 Emma Wallin -91 Hässelby SK 30,87  
  22 Sonoria Hossein -91 Hässelby SK 30,92  
  23 Kajsa Wallin -91 Hässelby SK 30,94  
  24 Karin Dahlgren -91 Gefle IF 31,30  
  25 Tove Canerstam -91 Hässelby SK 31,72  
  26 Rosanna Engberg -91 Hässelby SK 32,47  
 
    F15  800 M        
  1 Samia Adan -90 Hässelby SK 2.29,36  
  2 Johanna Olsson -91 Täby IS 2.29,43  
  3 Klara Bodinson -90 Boo IF 2.31,94  
  4 Olivia Lindh -91 Gefle IF 2.31,99  
  5 Vanessa Westerfelt -91 Fredrikshofs FIF 2.35,27  
  6 Natalie Nilsson -91 IFK Södertälje 2.47,07  
  7 Therese Kollin -90 Täby IS 2.49,23  
  8 Denise Sandqvist -91 Hässelby SK 2.56,10  
 
    F15  HÖJD      
  1 Karolina Edlund -91 Gefle IF 1,49  
  2 Jennifer Alabi -91 Gefle IF 1,49  
  3 Therese Kollin -90 Täby IS 1,49  
  4 Linnea Pira -91 IF Skade 1,45  
  5 Rosanna Engberg -91 Hässelby SK 1,40  
  5 Li Quistbergh -91 Mälarhöjdens IK 1,40  
  7 Anna Söderström -91 Hammarby IF 1,40  
  8 Katrin Mohebbi -91 Gefle IF 1,40  
  9 Ulrika Jakobsson -91 Hammarby IF 1,35  
  9 Emma Lemos -90 Hässelby SK 1,35  
  11 Emma Wallin -91 Hässelby SK 1,30  
  12 Vanessa Westerfelt -91 Fredrikshofs FIF 1,20  
  12 Jenny Hytte Larsson -91 Hässelby SK 1,20  
 
    F15  TRESTEG      
  1 Josephine Rohr -91 Bålsta IK 10,39    
  2 Frida Lindström -90 Huddinge AIS 9,88    
  3 Sofia Tångelin -90 Täby IS 9,86    
  4 Elina Palmqvist -91 Hagunda IF 9,68    
  5 Vanessa Westerfelt -91 Fredrikshofs FIF 9,66    
  6 Sandra Aalto -91 IFK Kristinehamn 9,65    
  7 Sara Långfors -90 Täby IS 9,59    
  8 Therese Kollin -90 Täby IS 9,48    
  9 Katrin Mohebbi -91 Gefle IF 9,19    
  10 Anna Söderström -91 Hammarby IF 9,14    
  11 Sofie Taylor -91 Hammarby IF 8,85    
  12 Linn Gunnarsson -91 Täby IS 8,82    
  13 Julia Rabe -91 Bålsta IK 8,31    
  14 Sanna Råman Delin -91 Upsala IF 7,90    
 
    F15  KULA 3,0      
  1 Emma Wallin -90 Kungsängens SK 11,91  
  2 Paulina Engfors -90 Hammarby IF 9,88  
  3 Josephine Rohr -91 Bålsta IK 9,76  
  4 Julia Rabe -91 Bålsta IK 8,87  
  5 Therese Kollin -90 Täby IS 8,72  
  6 Linnea Pira -91 IF Skade 8,66  
  7 Linnéa Nyström -91 Hammarby IF 8,48  
  8 Karin Dahlgren -91 Gefle IF 7,94  
  9 Ulrika Jakobsson -91 Hammarby IF 7,46  
  10 Sanna Råman Delin -91 Upsala IF 7,35  
  11 Anna Söderström -91 Hammarby IF 7,09  
  12 Vanessa Westerfelt -91 Fredrikshofs FIF 6,96  
  13 Karolina Edlund -91 Gefle IF 6,95  
  14 Ellen Nordgren -91 Hammarby IF 6,94  
  15 Linda Sandberg -91 Tyresö FK 5,86  
 
    F13  60 M HEAT 1      
  1 Emma Öhman -92 Gefle IF 8,81 Final  
  2 Johanna Nyman -92 Täby IS 8,94  
  3 Lilian Gren -92 Fredrikshofs FIF 8,97  
  4 Frida Lüppert Thomsson -92 Täby IS 9,11  
  5 Moa Mattson -92 Hagunda IF 9,15  
  6 Freja Drakenberg -92 Boo IF 9,76  
  7 Andrea Jacobsson -92 Hammarby IF 9,85  
  8 Frida Jerneke -92 Spårvägens FK 9,98  
         
    F13  60 M HEAT 2    
  1 Elina Brynk -92 Gefle IF 8,78 Final  
  2 Caroline Högblom -92 Hammarby IF 8,78 Final  
  3 Emelie Pettersson -92 SoIK Hellas 9,02  
  4 Felicia Niklasson -92 Hammarby IF 9,04  
  5 Anna Jacobsson -92 IFK Lidingö 9,08  
  6 Hanna Wedeen -92 Hässelby SK 9,09  
  7 Ellinor Snickars -92 Hässelby SK 9,64  
  8 Erika Sunnerskog -92 Hässelby SK 10,47  
         
    F13  60 M HEAT 3    
  1 Martina Salander -92 Fredrikshofs FIF 7,98 Final  
  2 Frida Retsloff -92 Hammarby IF 8,71 Final  
  3 Jasmin Sabir-T -92 Hammarby IF 8,99  
  4 Therese Nilsson -92 Gefle IF 8,99  
  5 Johanna Pettersson -92 Gefle IF 9,24  
  6 Manal Said -92 Hammarby IF 9,34  
  7 Sussannah Rohr -92 Bålsta IK 9,57  
  8 Hanna Grape -92 Fredrikshofs FIF 9,62  
         
    F13  60 M HEAT 4    
  1 Zenobia Hamrin -92 Hammarby IF 8,58 Final  
  2 Fanny Lundmark -92 IF Skade 8,91 Final  
  3 Ida Thorin -92 Kils AIK 8,91 Final  
  4 Emilia Amb -92 Bålsta IK 9,15  
  5 Stina Jansson -92 Gefle IF 9,15  
  6 Emma Alsing Skoog -92 Hammarby IF 9,21  
  7 Anna Fohlin -92 SoIK Hellas 9,27  
  8 Eveline Eliasson -92 Hammarby IF 10,16  
         
    F13  60 M FINAL  
  1 Martina Salander -92 Fredrikshofs FIF 8,00  
  2 Zenobia Hamrin -92 Hammarby IF 8,66  
  3 Caroline Högblom -92 Hammarby IF 8,70  
  4 Frida Retsloff -92 Hammarby IF 8,73  
  5= Elina Brynk -92 Gefle IF 8,89  
  5= Emma Öhman -92 Gefle IF 8,89  
  7 Fanny Lundmark -92 IF Skade 8,94  
  8 Ida Thorin -92 Kils AIK 9,07  
 
    F13  200 M HEAT 1    
  1 Hanna Wedeen -92 Hässelby SK 31,34  
  2 Tove Karlen -92 Hanvikens SK 31,52  
  3 Lovisa Sommerholt -93 Danderyds SK 32,68  
         
    F13  200 M HEAT 2    
  1 Emelie Wetterholm -93 Hanvikens SK 30,65  
  2 Ellinor Snickars -92 Hässelby SK 31,50  
  3 Beatrice Larsson -92 Gefle IF 33,79  
  - Erika Sunnerskog -92 Hässelby SK ej start  
         
    F13  200 M HEAT 3    
  1 Andrea Jacobsson -92 Hammarby IF 33,47  
  2 Hanna Grape -92 Fredrikshofs FIF 33,63  
  3 Saga Rehula -92 Gefle IF 33,86  
  - Beatrice Kollin -92 Täby IS ej start  
         
    F13  200 M HEAT 4    
  1 Victoria Janlow -92 Täby IS 31,29  
  2 Felicia Niklasson -92 Hammarby IF 31,49  
  3 Beatrice Tylstedt -92 Hässelby SK 31,57  
  4 Emma Alsing Skoog -92 Hammarby IF 31,69  
         
    F13  200 M HEAT 5    
  1 Jasmin Sabir-T -92 Hammarby IF 30,71  
  2 Johanna Nyman -92 Täby IS 31,04  
  3 Emma Aronsson -92 Täby IS 31,88  
  4 Sanna Skoglund -93 Hanvikens SK 33,03  
         
    F13  200 M HEAT 6    
  1 Frida Retsloff -92 Hammarby IF 29,94  
  2 Stina Jansson -92 Gefle IF 30,47  
  3 Johanna Pettersson -92 Gefle IF 30,84  
  4 Jenny Linden -92 Hanvikens SK 31,30  
         
    F13  200 M HEAT 7    
  1 Elina Brynk -92 Gefle IF 30,20  
  2 Moa Mattson -92 Hagunda IF 30,23  
  3 Michelle Frey Weston -92 Hanvikens SK 30,87  
  4 Sana Rehman -92 IFK Tumba 31,60  
         
    F13  200 M HEAT 8    
  1 Zenobia Hamrin -92 Hammarby IF 29,14  
  2 Anna Jacobsson -92 IFK Lidingö 30,08  
  3 Kajsa Barr -92 Sundbybergs IK 30,78  
  4 Emelie Skoglund -92 Mälarhöjdens IK 31,57  
         
    F13  200 M HEAT 9    
  1 Caroline Högblom -92 Hammarby IF 29,32  
  2 Ida Thorin -92 Kils AIK 29,71  
  3 Emma Öhman -92 Gefle IF 29,94  
  4 Fanny Robler -92 Sundbybergs IK 30,77  
     
    F13  200 M HEAT 10    
  1 Martina Salander -92 Fredrikshofs FIF 26,45  
  2 Therese Nilsson -92 Gefle IF 29,73  
  3 Emilia Amb -92 Bålsta IK 31,48  
  4 Tova Thuresson -92 Bålsta IK 33,19  
   
    F13  200 M SAMLAD LISTA  
  1 Martina Salander -92 Fredrikshofs FIF 26,45  
  2 Zenobia Hamrin -92 Hammarby IF 29,14  
  3 Caroline Högblom -92 Hammarby IF 29,32  
  4 Ida Thorin -92 Kils AIK 29,71  
  5 Therese Nilsson -92 Gefle IF 29,73  
  6 Frida Retsloff -92 Hammarby IF 29,94  
  7 Emma Öhman -92 Gefle IF 29,94  
  8 Anna Jacobsson -92 IFK Lidingö 30,08  
  9 Elina Brynk -92 Gefle IF 30,20  
  10 Moa Mattson -92 Hagunda IF 30,23  
  11 Stina Jansson -92 Gefle IF 30,47  
  12 Emelie Wetterholm -93 Hanvikens SK 30,65  
  13 Jasmin Sabir-T -92 Hammarby IF 30,71  
  14 Fanny Robler -92 Sundbybergs IK 30,77  
  15 Kajsa Barr -92 Sundbybergs IK 30,78  
  16 Johanna Pettersson -92 Gefle IF 30,84  
  17 Michelle Frey Weston -92 Hanvikens SK 30,87  
  18 Johanna Nyman -92 Täby IS 31,04  
  19 Victoria Janlow -92 Täby IS 31,29  
  20 Jenny Linden -92 Hanvikens SK 31,30  
  21 Hanna Wedeen -92 Hässelby SK 31,34  
  22 Emilia Amb -92 Bålsta IK 31,48  
  23 Felicia Niklasson -92 Hammarby IF 31,49  
  24 Ellinor Snickars -92 Hässelby SK 31,50  
  25 Tove Karlen -92 Hanvikens SK 31,52  
  26 Beatrice Tylstedt -92 Hässelby SK 31,57  
  27 Emelie Skoglund -92 Mälarhöjdens IK 31,57  
  28 Sana Rehman -92 IFK Tumba 31,60  
  29 Emma Alsing Skoog -92 Hammarby IF 31,69  
  30 Emma Aronsson -92 Täby IS 31,88  
  31 Lovisa Sommerholt -93 Danderyds SK 32,68  
  32 Sanna Skoglund -93 Hanvikens SK 33,03  
  33 Tova Thuresson -92 Bålsta IK 33,19  
  34 Andrea Jacobsson -92 Hammarby IF 33,47  
  35 Hanna Grape -92 Fredrikshofs FIF 33,63  
  36 Beatrice Larsson -92 Gefle IF 33,79  
  37 Saga Rehula -92 Gefle IF 33,86  
 
    F13  800 M      
  1 Stina Jansson -92 Gefle IF 2.45,90  
  2 Louise de Groot -92 Hässelby SK 2.51,89  
  3 Emma Aronsson -92 Täby IS 2.53,78  
  4 Kajsa Barr -92 Sundbybergs IK 3.00,63  
  5 Johanna Werwijst -92 Upsala IF 3.02,18  
  6 Freja Drakenberg -92 Boo IF 3.09,81  
  - Therese Nilsson -92 Gefle IF ej start  
 
    F13  HÖJD      
  1 Martina Salander -92 Fredrikshofs FIF 1,66  
  2 Fanny Lundmark -92 IF Skade 1,51  
  3 Victoria Janlow -92 Täby IS 1,48  
  4 Caroline Högblom -92 Hammarby IF 1,38  
  5 Ellinor Snickars -92 Hässelby SK 1,38  
  6 Frida Lüppert Thomsson -92 Täby IS 1,38  
  7 Johanna Pettersson -92 Gefle IF 1,34  
  8 Malin Sjöberg -92 IF Skade 1,34  
  8 Felicia Niklasson -92 Hammarby IF 1,34  
  10 Emilia Amb -92 Bålsta IK 1,34  
  11 Saga Rehula -92 Gefle IF 1,34  
  12 Beatrice Kollin -92 Täby IS 1,30  
  13 Emma Aronsson -92 Täby IS 1,30  
  14 Moa Mattson -92 Hagunda IF 1,30  
  15 Emma Alsing Skoog -92 Hammarby IF 1,25  
  16 Erika Sunnerskog -92 Hässelby SK 1,25  
  17 Petra Engvall -92 Hanvikens SK 1,25  
  18 Freja Drakenberg -92 Boo IF 1,15  
  18 Frida Jerneke -92 Spårvägens FK 1,15  
 
    F13  LÄNGD ZON      
  1 Martina Salander -92 Fredrikshofs FIF 5,17    
  2 Tova Thuresson -92 Bålsta IK 4,73    
  3 Therese Nilsson -92 Gefle IF 4,65    
  4 Fanny Lundmark -92 IF Skade 4,55    
  5 Fanny Robler -92 Sundbybergs IK 4,43    
  6 Lilian Gren -92 Fredrikshofs FIF 4,39    
  7 Jasmin Sabir-T -92 Hammarby IF 4,32    
  8 Stina Jansson -92 Gefle IF 4,28    
  9 Emelie Pettersson -92 SoIK Hellas 4,27    
  10 Jenny Linden -92 Hanvikens SK 4,26    
  11 Frida Lüppert Thomsson -92 Täby IS 4,24    
  12 Johanna Pettersson -92 Gefle IF 4,24    
  13 Hanna Wedeen -92 Hässelby SK 4,23    
  14 Zenobia Hamrin -92 Hammarby IF 4,22    
  15 Ellinor Snickars -92 Hässelby SK 4,21    
  16 Anna Jacobsson -92 IFK Lidingö 4,21    
  17 Emilia Amb -92 Bålsta IK 4,20    
  18 Johanna Nyman -92 Täby IS 4,18    
  19 Beatrice Larsson -92 Gefle IF 4,17    
  20 Elina Brynk -92 Gefle IF 4,08    
  21 Michelle Frey Weston -92 Hanvikens SK 4,08    
  22 Manal Said -92 Hammarby IF 3,95    
  23 Malin Sjöberg -92 IF Skade 3,91    
  24 Elisabeth Åkerblom -92 Ingarö IF 3,89    
  25 Lina Jäderborn -92 SoIK Hellas 3,88    
  26 Andrea Jacobsson -92 Hammarby IF 3,80    
  27 Sussannah Rohr -92 Bålsta IK 3,77    
  28 Isabella Wahlund Hansson -92 Ingarö IF 3,77    
  29 Frida Retsloff -92 Hammarby IF 3,72    
  30 Anna Fohlin -92 SoIK Hellas 3,69    
  31 Beatrice Kollin -92 Täby IS 3,67    
  32 Eveline Eliasson -92 Hammarby IF 3,43    
  33 Frida Jerneke -92 Spårvägens FK 3,36    
  34 Freja Drakenberg -92 Boo IF 3,29    
  35 Johanna Werwijst -92 Upsala IF 3,22    
 
    F13  KULA 2,0      
  1 Martina Salander -92 Fredrikshofs FIF 12,27  
  2 Emilia Amb -92 Bålsta IK 10,87  
  3 Moa Mattson -92 Hagunda IF 9,63  
  4 Fanny Lundmark -92 IF Skade 9,30  
  5 Caroline Högblom -92 Hammarby IF 8,78  
  6 Lilian Gren -92 Fredrikshofs FIF 8,74  
  7 Hanna Söderling -92 Hässelby SK 8,73  
  8 Beatrice Kollin -92 Täby IS 8,72  
  9 Johanna Werwijst -92 Upsala IF 8,51  
  10 Jenny Linden -92 Hanvikens SK 8,05  
  11 Michelle Frey Weston -92 Hanvikens SK 8,03  
  12 Sussannah Rohr -92 Bålsta IK 7,64  
  13 Frida Retsloff -92 Hammarby IF 7,63  
  14 Felicia Niklasson -92 Hammarby IF 7,03  
  15 Petra Engvall -92 Hanvikens SK 7,03  
  16 Malin Sjöberg -92 IF Skade 6,98  
  17 Emma Alsing Skoog -92 Hammarby IF 6,73  
  18 Jasmine Sabir -92 Hammarby IF 6,62  
 
    F12  60 M HEAT 1      
  1 Sara Kviberg -93 SoIK Hellas 8,94 Final  
  2 Jessica Hörberg -93 Täby IS 9,42  
  3 Marie Oscarsson -93 Hässelby SK 9,46  
  4 Sofi Stahring -93 Östhammar FI 9,79  
  5 Jonna Korkea-Aho -93 IFK Södertälje 10,03  
  6 Zoe Brown -93 Hässelby SK 10,13  
  7 Kristin Bergström Madshus -93 Täby IS 10,34  
  8 Heidi Schmidt -93 Täby IS 10,49  
         
    F12  60 M HEAT 2    
  1 Madeleine Eriksson -93 Gefle IF 9,18 Final  
  2 Frida Hogstrand -93 Turebergs FK 9,27 Final  
  3 Sanna Skoglund -93 Hanvikens SK 9,37  
  4 Rebecca Frykengård -93 Mälarhöjdens IK 9,48  
  5 Melina Nordström -93 SoIK Hellas 9,55  
  6 Hedda Fehrm -93 Sundbybergs IK 9,79  
  7 Josefin Jonsson -93 Sundbybergs IK 9,96  
  8 Amanda Rönsén -93 Sundbybergs IK 10,38  
         
    F12  60 M HEAT 3    
  1 Caroline Gyllenbern -93 Turebergs FK 8,83 Final  
  2 Johanna Wigfeldt -93 SoIK Hellas 9,21 Final  
  3 Julia Edén -93 Huddinge AIS 9,27 Final  
  4 Emelie Wetterholm -93 Hanvikens SK 9,33 Final  
  5 Pauline Krogsböll -93 SoIK Hellas 9,65  
  6 Frida Gustavsson -93 Bromma IF 9,67  
  7 Amanda Murua -93 Hässelby SK 9,74  
  8 Rebecka Lexén -93 SoIK Hellas 10,31  
         
    F12  60 M HEAT 4    
  1 Charlotte Skogström -93 Vallentuna FK 9,34 Final  
  2 Wendela Stawros -93 Hässelby SK 9,58  
  3 Sabina Sandberg -93 Tyresö FK 9,68  
  4 Hanna Lindström -93 Hässelby SK 9,70  
  5 Anneli Karlsson -93 SoIK Hellas 9,74  
  6 Hanna Åberg -93 Boo IF 9,74  
  7 Lovisa Sommerholt -93 Danderyds SK 9,74  
  8 Stephanie Källberg -93 Hässelby SK 10,47  
         
    F12  60 M FINAL  
  1 Caroline Gyllenbern -93 Turebergs FK 8,73  
  2 Sara Kviberg -93 SoIK Hellas 8,84  
  3 Madeleine Eriksson -93 Gefle IF 9,12  
  4 Emelie Wetterholm -93 Hanvikens SK 9,16  
  5 Charlotte Skogström -93 Vallentuna FK 9,26  
  6 Johanna Wigfeldt -93 SoIK Hellas 9,28  
  7 Frida Hogstrand -93 Turebergs FK 9,34  
  8 Julia Edén -93 Huddinge AIS 9,46  
 
    F12  800 M HEAT 1      
  1 Josefin Jonsson -93 Sundbybergs IK 2.50,74  
  2 Hanna Åberg -93 Boo IF 2.55,00  
  3 Jessica Hörberg -93 Täby IS 2.55,68  
  4 Linnea Menning -93 Bålsta IK 2.55,94  
  5 Amanda Rönsén -93 Sundbybergs IK 3.07,82  
         
    F12  800 M HEAT 2  
  1 Charlotte Skogström -93 Vallentuna FK 2.40,47  
  2 Mikaela Jerresand -93 Täby IS 2.42,11  
  3 Melina Nordström -93 SoIK Hellas 2.42,93  
  4 Rebecca Frykengård -93 Mälarhöjdens IK 2.44,49  
  5 Sara Munter -93 Mälarö SOK 2.52,21  
  6 Frida Gustavsson -93 Bromma IF 2.54,01  
         
    F12  800 M SAMLAD LISTA    
  1 Charlotte Skogström -93 Vallentuna FK 2.40,47  
  2 Mikaela Jerresand -93 Täby IS 2.42,11  
  3 Melina Nordström -93 SoIK Hellas 2.42,93  
  4 Rebecca Frykengård -93 Mälarhöjdens IK 2.44,49  
  5 Josefin Jonsson -93 Sundbybergs IK 2.50,74  
  6 Sara Munter -93 Mälarö SOK 2.52,21  
  7 Frida Gustavsson -93 Bromma IF 2.54,01  
  8 Hanna Åberg -93 Boo IF 2.55,00  
  9 Jessica Hörberg -93 Täby IS 2.55,68  
  10 Linnea Menning -93 Bålsta IK 2.55,94  
  11 Amanda Rönsén -93 Sundbybergs IK 3.07,82  
 
    F12  HÖJD      
  1 Caroline Gyllenbern -93 Turebergs FK 1,40  
  2 Emelie Wetterholm -93 Hanvikens SK 1,34  
  3 Hanna Lindström -93 Hässelby SK 1,31  
  4 Amanda Murua -93 Hässelby SK 1,28  
  5 Frida Gustavsson -93 Bromma IF 1,24  
  6 Sabina Sandberg -93 Tyresö FK 1,24  
  7 Hedda Fehrm -93 Sundbybergs IK 1,24  
  8 Marie Oscarsson -93 Hässelby SK 1,20  
  8 Hanna Åberg -93 Boo IF 1,20  
  8 Linnea Menning -93 Bålsta IK 1,20  
  11 Jessica Hörberg -93 Täby IS 1,20  
  12 Sofia Skoghagen -93 Täby IS 1,15  
  13 Heidi Schmidt -93 Täby IS 1,10  
  14 Rebecca Slotte -93 Ösmo GoIF 1,10  
 
    F12  LÄNGD ZON      
  1 Caroline Gyllenbern -93 Turebergs FK 4,77    
  2 Sara Kviberg -93 SoIK Hellas 4,67    
  3 Madelen Eriksson -93 Gefle IF 4,30    
  4 Rebecca Frykengård -93 Mälarhöjdens IK 4,29    
  5 Jessica Hörberg -93 Täby IS 4,10    
  6 Johanna Wigfeldt -93 SoIK Hellas 4,08    
  7 Charlotte Skogström -93 Vallentuna FK 4,05    
  8 Hedda Fehrm -93 Sundbybergs IK 3,92    
  9 Melina Nordström -93 SoIK Hellas 3,91    
  10 Pauline Krogsböll -93 SoIK Hellas 3,88    
  11 Marie Oscarsson -93 Hässelby SK 3,88    
  12 Hanna Lindström -93 Hässelby SK 3,83    
  13 Frida Gustavsson -93 Bromma IF 3,80    
  14 Sanna Skoglund -93 Hanvikens SK 3,79    
  15 Josefin Jonsson -93 Sundbybergs IK 3,68    
  16 Sofi Stahring -93 Östhammar FI 3,67    
  17 Linnea Menning -93 Bålsta IK 3,65    
  18 Wendela Stawros -93 Hässelby SK 3,62    
  19 Julia Edén -93 Huddinge AIS 3,62    
  20 Anneli Karlsson -93 SoIK Hellas 3,48    
  21 Amanda Murua -93 Hässelby SK 3,42    
  22 Josefin Lignercrona -93 Åkersberga SK 3,32    
  23 Heidi Schmidt -93 Täby IS 3,30    
  24 Zoe Brown -93 Hässelby SK 3,26    
  25 Rebecka Lexén -93 SoIK Hellas 3,18    
  26 Amanda Rönsén -93 Sundbybergs IK 3,18    
  27 Kristin Bergström Madshus -93 Täby IS 3,12    
  28 Hanna Håkansson -93 SoIK Hellas 3,12    
  29 Sofia Skoghagen -93 Täby IS 3,12    
  30 Stephanie Källberg -93 Hässelby SK 2,97    
 
    F12  KULA 2,0      
  1 Julia Edén -93 Huddinge AIS 9,28  
  2 Sofia Linde -95 Täby IS 8,66  
  3 Charlotte Skogström -93 Vallentuna FK 8,27  
  4 Frida Gustavsson -93 Bromma IF 8,07  
  5 Heidi Schmidt -93 Täby IS 7,94  
  6 Amanda Murua -93 Hässelby SK 7,59  
  7 Rebecca Slotte -93 Ösmo GoIF 7,09  
  8 Sanna Skoglund -93 Hanvikens SK 7,06  
  9 Jonna Korkea-Aho -93 IFK Södertälje 7,02  
  10 Sofi Stahring -93 Östhammar FI 6,82  
  11 Hedda Fehrm -93 Sundbybergs IK 6,82  
  12 Sofia Skoghagen -93 Täby IS 6,69  
  13 Frida Hogstrand -93 Turebergs FK 6,65  
  14 Josefin Lignercrona -93 Åkersberga SK 6,41  
  15 Emelie Wetterholm -93 Hanvikens SK 6,39  
  16 Madelen Eriksson -93 Gefle IF 6,28  
  17 Anneli Karlsson -93 SoIK Hellas 6,00  
  18 Josefin Jonsson -93 Sundbybergs IK 5,37  
  19 Amanda Rönsén -93 Sundbybergs IK 5,19  
 
    F11  60 M HEAT 1      
  1 Matilda Karlsson -94 IFK Lidingö 9,29 Final  
  2 Stina Starke -94 Täby IS 9,31 Final  
  3 Sandra Håkansson -94 Huddinge AIS 9,70 Final  
  4 Felicia Gullsten -94 Boo IF 9,92  
  5 Lisa Rask -94 Hagunda IF 9,94  
  6 Rebecca Sandqvist -94 IFK Södertälje 10,05  
  7 My Lindahl-Eriksson -94 Huddinge AIS 10,42  
  8 Frida Sundborg -94 Danderyds SK 10,93  
         
    F11  60 M HEAT 2    
  1 Ulrika Sten -94 Täby IS 9,08 Final  
  2 Paulina Lasome -94 SoIK Hellas 9,36 Final  
  3 Miranda Larsson -94 IFK Märsta 9,57 Final  
  4 Sofia Jäger-Stenberg -94 Sundbybergs IK 9,86  
  5 Linnea Blomberg -94 IF Triangeln 10,15  
  6 Maja Dencker -94 IFK Södertälje 10,28  
  7 Therese Granath -94 Hammarby IF 10,61  
  8 Amanda Sjöberg -94 IF Skade 10,66  
         
    F11  60 M HEAT 3    
  1 Sofia Linde -95 Täby IS 9,29 Final  
  2 Mikaela Johansson -94 Huddinge AIS 9,56 Final  
  3 Viktoria Dahlin -94 Värmdö IF 9,76  
  4 Ellinor Atterling -94 Täby IS 10,06  
  5 Sara Sjöberg -94 Ingarö IF 10,33  
  6 Jennifer Bratt -94 Huddinge AIS 10,33  
  7 Josefine Nachtweij -94 Täby IS 10,51  
  8 Matilda Zavala -94 SoIK Hellas 10,61  
         
    F11  60 M FINAL  
  1 Ulrika Sten -94 Täby IS 9,09  
  2 Sofia Linde -95 Täby IS 9,13  
  3 Matilda Karlsson -94 IFK Lidingö 9,14  
  4 Stina Starke -94 Täby IS 9,38  
  5 Paulina Lasome -94 SoIK Hellas 9,45  
  6 Miranda Larsson -94 IFK Märsta 9,54  
  7 Sandra Håkansson -94 Huddinge AIS 9,59  
  8 Mikaela Johansson -94 Huddinge AIS 9,63  
 
    F11  400 M HEAT 1      
  1 Miranda Larsson -94 IFK Märsta 1.17,08  
  2 Paulina Lasome -94 SoIK Hellas 1.21,66  
  3 Lisa Rask -94 Hagunda IF 1.21,81  
  4 Josefine Nachtweij -94 Täby IS 1.27,88  
  5 Matilda Zavala -94 SoIK Hellas 1.32,57  
  - Camilia Åhman-Hassan -94 Spårvägens FK bröt  
  - Maja Dencker -94 IFK Södertälje ej start  
  - Rebecca Sandqvist -94 IFK Södertälje ej start  
         
    F11  400 M HEAT 2  
  1 Matilda Karlsson -94 IFK Lidingö 1.11,54  
  2 Linnea Blomberg -94 IF Triangeln 1.15,48  
  3 Katarina Olofsson -94 SoIK Hellas 1.20,44  
  4 Mikaela Johansson -94 Huddinge AIS 1.22,59  
  5 Sandra Håkansson -94 Huddinge AIS 1.23,18  
  6 Viktoria Dahlin -94 Värmdö IF 1.24,01  
  7 Jennifer Bratt -94 Huddinge AIS 1.25,36  
  - My Lindahl-Eriksson -94 Huddinge AIS ej start  
         
    F11  400 M SAMLAD LISTA    
  1 Matilda Karlsson -94 IFK Lidingö 1.11,54  
  2 Linnea Blomberg -94 IF Triangeln 1.15,48  
  3 Miranda Larsson -94 IFK Märsta 1.17,08  
  4 Katarina Olofsson -94 SoIK Hellas 1.20,44  
  5 Paulina Lasome -94 SoIK Hellas 1.21,66  
  6 Lisa Rask -94 Hagunda IF 1.21,81  
  7 Mikaela Johansson -94 Huddinge AIS 1.22,59  
  8 Sandra Håkansson -94 Huddinge AIS 1.23,18  
  9 Viktoria Dahlin -94 Värmdö IF 1.24,01  
  10 Jennifer Bratt -94 Huddinge AIS 1.25,36  
  11 Josefine Nachtweij -94 Täby IS 1.27,88  
  12 Matilda Zavala -94 SoIK Hellas 1.32,57  
 
    F11  HÖJD      
  1 Stina Starke -94 Täby IS 1,28  
  2 Mikaela Johansson -94 Huddinge AIS 1,28  
  3 Malin Skogström -95 Vallentuna FK 1,24  
  4 Matilda Karlsson -94 IFK Lidingö 1,20  
  4 Sandra Håkansson -94 Huddinge AIS 1,20  
  6 Sofia Linde -95 Täby IS 1,20  
  7 My Lindahl-Eriksson -94 Huddinge AIS 1,15  
  7 Frida Sundborg -94 Danderyds SK 1,15  
  7 Linnea Blomberg -94 IF Triangeln 1,15  
  7 Paulina Lasome -94 SoIK Hellas 1,15  
  11 Jennifer Bratt -94 Huddinge AIS 1,15  
  12 Miranda Larsson -94 IFK Märsta 1,15  
  13 Josefine Nachtweij -94 Täby IS 1,15  
  14 Lisa Rask -94 Hagunda IF 1,10  
  15 Sofia Jäger-Stenberg -94 Sundbybergs IK 1,05  
 
    F11  LÄNGD ZON      
  1 Stina Starke -94 Täby IS 4,18    
  2 Matilda Karlsson -94 IFK Lidingö 4,09    
  3 Sofia Linde -95 Täby IS 4,07    
  4 Paulina Lasome -94 SoIK Hellas 3,89    
  5 Ulrika Sten -94 Täby IS 3,77    
  6 Mikaela Johansson -94 Huddinge AIS 3,75    
  7 Linnea Blomberg -94 IF Triangeln 3,62    
  8 Sara Sjöberg -94 Ingarö IF 3,60    
  9 Rebecca Sandqvist -94 IFK Södertälje 3,48    
  10 Miranda Larsson -94 IFK Märsta 3,47    
  11 Maja Dencker -94 IFK Södertälje 3,46    
  12 Lisa Rask -94 Hagunda IF 3,45    
  13 Sandra Håkansson -94 Huddinge AIS 3,45    
  14 Katarina Olofsson -94 SoIK Hellas 3,44    
  15 Jennifer Bratt -94 Huddinge AIS 3,40    
  16 Amanda Sjöberg -94 IF Skade 3,30    
  17 Josefine Nachtweij -94 Täby IS 3,28    
  18 Matilda Zavala -94 SoIK Hellas 3,20    
  19 Therese Granath -94 Hammarby IF 2,99    
  20 Frida Sundborg -94 Danderyds SK 2,95    
  21 Camilia Åhman-Hassan -94 Spårvägens FK 2,57    
 
    F10  60 M HEAT 1      
  1 Lisa Ferneman -95 Boo IF 9,77 Final  
  2 Elin Kviberg -95 SoIK Hellas 10,23 Final  
  3 Jennifer Ulmgren -95 Täby IS 10,32 Final  
  4 Linnea Apelqvist -95 Huddinge AIS 10,45  
  5 Cecilia Larsson -95 Gefle IF 10,81  
  6 Tora Thorell -95 Värmdö IF 10,99  
  7 Emma Knutsson -95 Täby IS 11,11  
  8 Maja Bergwik -95 Huddinge AIS 11,83  
         
    F10  60 M HEAT 2    
  1 Malin Skogström -95 Vallentuna FK 9,77 Final  
  2 Felicia Henriksson -95 IFK Södertälje 10,02 Final  
  3 Sofia Wennberg -95 Huddinge AIS 10,44  
  4 Louise Gabrielsson -95 Huddinge AIS 10,54  
  5 Rebecca Guve -95 Huddinge AIS 10,89  
  6 Tova Banarp -95 IF Triangeln 11,37  
  7 Anna von Schrenk -95 Värmdö IF 11,41  
  8 Linda Wilhelmsson -95 Täby IS 11,58  
         
    F10  60 M HEAT 3    
  1 Elvira Ekholm -95 Hammarby IF 9,98 Final  
  2 Sanna Salla -95 Södertälje IF 10,19 Final  
  3 Malin Sjölander -95 Täby IS 10,33 Final  
  4 Sophia Persson -95 Huddinge AIS 10,33  
  5 Therese Berzelius -95 IFK Märsta 10,48  
  6 Rakel Rosshagen -95 Täby IS 10,81  
  7 Emma Darby -95 IFK Märsta 10,88  
  8 Elina Olsson -95 IF Triangeln 10,99  
         
    F10  60 M FINAL  
  1 Lisa Ferneman -95 Boo IF 9,59  
  2 Malin Skogström -95 Vallentuna FK 9,75  
  3 Felicia Henriksson -95 IFK Södertälje 9,86  
  4 Elvira Ekholm -95 Hammarby IF 10,13  
  5 Elin Kviberg -95 SoIK Hellas 10,15  
  6 Jennifer Ulmgren -95 Täby IS 10,29  
  7 Sanna Salla -95 Södertälje IF 10,43  
  8 Malin Sjölander -95 Täby IS 10,55  
 
    F10  400 M HEAT 1      
  1 Therese Berzelius -95 IFK Märsta 1.27,84  
  2 Emma Nestor -95 Täby IS 1.28,76  
  3 Rakel Rosshagen -95 Täby IS 1.29,74  
  4 Rebecca Guve -95 Huddinge AIS 1.30,23  
  5 Tova Banarp -95 IF Triangeln 1.34,28  
  - Kristina Saadu -95 IFK Södertälje ej start  
  - Linda Wilhelmsson -95 Täby IS ej start  
         
    F10  400 M HEAT 2  
  1 Cecilia Larsson -95 Gefle IF 1.27,68  
  2 Malin Sjölander -95 Täby IS 1.28,23  
  3 Hanna Andersson -95 Täby IS 1.29,01  
  4 Elina Olsson -95 IF Triangeln 1.29,76  
  5 Emma Darby -95 IFK Märsta 1.31,68  
  6 Maja Bergwik -95 Huddinge AIS 1.38,97  
  - Emma Knutsson -95 Täby IS ej start  
         
    F10  400 M HEAT 3  
  1 Malin Skogström -95 Vallentuna FK 1.15,90  
  2 Sofia Linde -95 Täby IS 1.17,98  
  3 Linnea Apelqvist -95 Huddinge AIS 1.22,50  
  4 Louise Gabrielsson -95 Huddinge AIS 1.23,14  
  5 Sanna Salla -95 Södertälje IF 1.24,25  
  6 Elvira Ekholm -95 Hammarby IF 1.25,41  
  7 Sophia Persson -95 Huddinge AIS 1.26,53  
  - Sofia Wennberg -95 Huddinge AIS ej start  
         
    F10  400 M SAMLAD LISTA    
  1 Malin Skogström -95 Vallentuna FK 1.15,90  
  2 Sofia Linde -95 Täby IS 1.17,98  
  3 Linnea Apelqvist -95 Huddinge AIS 1.22,50  
  4 Louise Gabrielsson -95 Huddinge AIS 1.23,14  
  5 Sanna Salla -95 Södertälje IF 1.24,25  
  6 Elvira Ekholm -95 Hammarby IF 1.25,41  
  7 Sophia Persson -95 Huddinge AIS 1.26,53  
  8 Cecilia Larsson -95 Gefle IF 1.27,68  
  9 Therese Berzelius -95 IFK Märsta 1.27,84  
  10 Malin Sjölander -95 Täby IS 1.28,23  
  11 Emma Nestor -95 Täby IS 1.28,76  
  12 Hanna Andersson -95 Täby IS 1.29,01  
  13 Rakel Rosshagen -95 Täby IS 1.29,74  
  14 Elina Olsson -95 IF Triangeln 1.29,76  
  15 Rebecca Guve -95 Huddinge AIS 1.30,23  
  16 Emma Darby -95 IFK Märsta 1.31,68  
  17 Tova Banarp -95 IF Triangeln 1.34,28  
  18 Maja Bergwik -95 Huddinge AIS 1.38,97  
 
    F10  LÄNGD ZON      
  1 Malin Skogström -95 Vallentuna FK 3,74    
  2 Elin Kviberg -95 SoIK Hellas 3,66    
  3 Sophia Persson -95 Huddinge AIS 3,55    
  4 Lisa Ferneman -95 Boo IF 3,49    
  5 Elvira Ekholm -95 Hammarby IF 3,46    
  6 Sanna Salla -95 Södertälje IF 3,37    
  7 Louise Gabrielsson -95 Huddinge AIS 3,23    
  8 Linnea Apelqvist -95 Huddinge AIS 3,18    
  9 Emma Darby -95 IFK Märsta 3,11    
  10 Jennifer Ulmgren -95 Täby IS 3,11    
  11 Hanna Andersson -95 Täby IS 3,10    
  12 Sofia Wennberg -95 Huddinge AIS 3,03    
  13 Rakel Rosshagen -95 Täby IS 3,03    
  14 Tova Banarp -95 IF Triangeln 3,03    
  15 Therese Berzelius -95 IFK Märsta 3,02    
  16 Cecilia Larsson -95 Gefle IF 3,01    
  17 Rebecca Guve -95 Huddinge AIS 2,97    
  18 Elina Olsson -95 IF Triangeln 2,96    
  19 Malin Sjölander -95 Täby IS 2,95    
  20 Anna von Schrenk -95 Värmdö IF 2,78    
  21 Tora Thorell -95 Värmdö IF 2,78    
  22 Maja Bergwik -95 Huddinge AIS 2,67    
  23 Emma Knutsson -95 Täby IS 2,53    
  24 Linda Wilhelmsson -95 Täby IS 2,52    
 
    F9  60 M HEAT 1      
  1 Lina Carlsson -96 Täby IS 9,94 Final  
  2 Elin Jakobsson -96 Gefle IF 10,58 Final  
  3 Minora Bristedt -96 Täby IS 10,86 Final  
  4 Astrid Mackegård -96 Täby IS 11,54  
  5 Josefin Pekkarinen -96 IFK Södertälje 11,63  
  6 Sandra Skogström -97 Vallentuna FK 11,82  
  7 Maja Sjöblom -97 Hagunda IF 11,92  
  8 Emma Wigfeldt -96 SoIK Hellas 12,11  
         
    F9  60 M HEAT 2    
  1 Sofia Lindfors -96 Boo IF 10,20 Final  
  2 Elin Sandqvist -96 IFK Södertälje 10,54 Final  
  3 Elin Lundmark -96 IF Skade 10,67 Final  
  4 Melina Egelstad -96 Hanvikens SK 10,81 Final  
  5 Rebecka Berglin -96 Täby IS 10,89 Final  
  6 Louise Timm Hammargren -96 Täby IS 10,99  
  7 Elin Engfors -97 Tyresö FK 11,54  
  8 Louise Atterling -96 Täby IS 11,57  
     
    F9  60 M FINAL  
  1 Lina Carlsson -96 Täby IS 9,98  
  2 Sofia Lindfors -96 Boo IF 10,10  
  3 Elin Jakobsson -96 Gefle IF 10,43  
  4 Elin Sandqvist -96 IFK Södertälje 10,57  
  5 Elin Lundmark -96 IF Skade 10,73  
  6 Rebecka Berglin -96 Täby IS 10,74  
  7 Minora Bristedt -96 Täby IS 10,82  
  8 Melina Egelstad -96 Hanvikens SK 10,85  
 
    F9  LÄNGD ZON      
  1 Sofia Lindfors -96 Boo IF 3,48    
  2 Minora Bristedt -96 Täby IS 3,31 3,30 3,26
  3 Rebecka Berglin -96 Täby IS 3,31 3,30 3,25
  4 Elin Lundmark -96 IF Skade 3,28    
  5 Elin Sandqvist -96 IFK Södertälje 3,18    
  6 Elin Jakobsson -96 Gefle IF 3,13    
  7 Louise Timm Hammargren -96 Täby IS 3,00    
  8 Sandra Skogström -97 Vallentuna FK 3,00    
  9 Lina Carlsson -96 Täby IS 2,86    
  10 Louise Atterling -96 Täby IS 2,81    
  11 Josefin Pekkarinen -96 IFK Södertälje 2,79    
  12 Maja Sjöblom -97 Hagunda IF 2,33